wtorek, 18 lutego 2014

Dobór ćwiczeń

 

Kiedy wybór diety mamy już za sobą, kiedy obserwujemy spadające z wagi nasze ciało, kiedy dochodzimy do wniosku że dieta i niska waga to nie wszystko, zaczynamy się zastanawiać co jeszcze można zrobić aby nasze ciało oprócz odpowiedniej wagi nabrało odpowiedniego wyglądu. Po wielu godzinach wertowania stron internetowych, rozmów ze znajomymi dochodzimy do wniosku że czas wykupić karnet na siłowni. Będziemy ćwiczyć w pocie czoła, będziemy biegać na bierzni godzinami i tak też się dzieje przez najbliższy tydzień, miesiąc, dwa, trzy i zazwyczaj kończy to tak szybko jak się zaczęło. Z dnia na dzień przestajemy ćwiczyć usprawiedliwiając się przed samym sobą głupimi wymówkami (innymi priorytetami).

 Otóż dzieje się tak zazwyczaj przez brak motywacji a tracimi ją najczęściej poprzez brak efektów albo odwrotnie, kiedy to już myślimy że osiągneliśmy już wszystko co się dało, kiedy już jesteśmy najlepsi a tak naprawde nasze ciało woła o jeszcze a głowa mówi co innego:)
Z kolei brak efektów najczęściej spowodowany jest złym doborem ćwiczeń. Większość ludzi którzy zaczynają przygode z siłownią są nastawieni albo na szybki przyrost masy mięśniowej albo na szybki spadek tkanki tłuszczowej. Zajeżdżają sie godzinami ćwicząc wszystkie partie ciała na jednym treningu, bądź biegają w cały świat, brak im odpowiedniej wiedzy na ten temat i tak powolutku się wypalają. Nie wiedzą że bieganie pomaga w przyroście masy tak samo jak i w jej redukowaniu, wyciskanie ciężarów też. Wszystko jest uzależnione od planu, treningu wg którego ćwiczymy. Najlepiej jest zaczerpnąć informacji z kilku źródeł. Internet w dzisiejszych czasach jest podstawą do wszystkiego, dlatego szukamy treningu na najbardziej popularnych stronach i różnych stronach. Określamy się, co byśmy chcieli osiągnąć i pod tym kątem dobieramy ćwiczenia. Wg mnie dobrze jest też porozmawiać z trenerem osobistym. Praktycznie każda lepsza siłownia zatrudnia takie osoby właśnie po to żeby służyły radą osobą które mają z tym problem i nie wiedzą jak ćwiczyć.

 Oczywiście blog nie powstał dla osób które chcą nabrać masy mięśnowej, więc będziemy opisywać tylko treningi pomagające redukować nam masę mięśniową. Postaram się w następnym poście przedstawić Wam prosty zestaw ćwiczeń który w parze z regularnością naprawde zaowocuje spadkiem kilogramów na wadze w niedługim czasie.

 Jeżeli macie jakieś doświadczenia z treningami pomagającymi zrzucić co nie co, to zapraszam do komentowania bądź pisania maili, może z Waszą pomocą uda Nam się ułożyć trening nawet dla najbardziej wymagających.

 Pozdrawiam Serdecznie :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz