sobota, 5 kwietnia 2014

Jak ćwiczyć w domu, by schudnąć

Jak ćwiczyć w domu, by schudnąć

Utrata zbędnych kilogramów bez ćwiczeń oraz codziennej aktywności jest możliwa, lecz nie zawsze tak skuteczna i szybka, jak byśmy się tego spodziewali.
 Dobrym pomysłem będzie połączenie zarówno prawidłowego i zbilansowanego żywienia, jak i ćwiczeń. Oczywiście najlepiej jest uprawiać sport poza domem.
 Oddać się bieganiu, energicznym spacerom lub pływaniu na basenie, czy też zapisać się na intensywne zajęcia fitness. Jeśli to jest jednak niemożliwe, to jeszcze nie wszystko stracone.
Można także ćwiczyć w domu i nie ma w tym ani nic nadzwyczajnego, ani niemożliwego, dlatego zabieramy się do działania. Wystarczy już 30 minut treningu w naszych czterech ścianach, a po tygodniu lub dwóch zauważymy widoczne efekty.
    Przygotujmy sobie stopień lub coś, na czym będziemy naprzemiennie stawiać nogi lekko podskakując. Takie ćwiczenie wykonujemy 4 minuty.
 Kolejne 2 minuty poświęćmy na ćwiczenia  rozciągające, które jednak pomagają także zrzucić trochę tłuszczyku z brzucha.
 Potrzebujemy do tego piłkę, trzymamy ją w wyciągniętych dłoniach i wykonujemy skłony do przodu oraz na boki siedząc na podłodze z nogami rozłożonymi na szerokość ramion.
Warto pamiętać, że dmuchana duża piłka jest świetnym narzędziem do ćwiczeń. To właśnie z jej pomocą wykonamy wiele siłowych oraz rozciągających akrobacji.
 Dla przykładu kładziemy się na plecach, chwytamy ją stopami i wykonujemy zamaszyste ruchy nogami w górę i w dół. W ten sposób spalamy tkankę tłuszczową nagromadzoną na brzuchu.
 Jeśli zaczniemy poruszać nogami także na boki, zrzucimy również tzw. „boczki”. Czy to nie proste?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz